KONKURS MATEMATYCZNY „LICZYDEŁKO”

 

Uczniowie klasy drugiej mogą rozwijać swoje zainteresowania w czasie spotkań w ramach kółka matematycznego. Rozwiązują na nim różne łamigłówki i niestandardowe zadania rozwijające logiczne myślenie. Przygotowują się także do konkursów matematycznych. Jednym z nich było „Liczydełko”. Wzięły w nim udział uczennice: Agnieszka Żytkiewicz, Julia Jędraszak, Oliwia Kołacka i Natalia Kicińska. Nie znamy jeszcze wyników konkursu. Cały czas trzymamy kciuki!

Oto wrażenia dziewczynek …

27 lutego 2013r. byłam na konkursie matematycznym „Liczydełko” w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy. Brały w nim udział dzieci z klas II i III, z kilkunastu szkół podstawowych. Dostałam do rozwiązania 21 zadań, które musiałam obliczyć w ciągu 60 minut. Uważam, że zadania były dosyć łatwe. Do konkursu przygotowywałam się rozwiązując różne zadania na kółku matematycznym z naszą Panią i w domu z rodzicami.

A.    Żytkiewicz

Przez ostatnich parę tygodni przygotowywałam się do udziału w konkursie matematycznym „Liczydełko”. Zadania były zarówno łatwe jak i trudne. Największą trudność sprawiły mi zadania za 5 punktów. Podczas pisania testu miałam dużą tremę. Sam udział w konkursie wspominam miło. Nawet, jeśli nie zdobędę pierwszego miejsca, będę zadowolona. Mam nadzieję, że wezmę udział w kolejnych zmaganiach matematycznych.

N. Kicińska

Przed konkursem byłam bardzo zdenerwowana. Gdy przyjechała moja koleżanka Julia, przestałam się bać. Po wejściu do sali i zajęciu przydzielonych miejsc, mieliśmy kilka minut na rozmowy i poznanie się z innymi dziećmi. Konkurs rozpoczął się od rozdania kart pracy. Od tego momentu przestałam się stresować i zaczęłam skupiać się na zadaniach. Konkurs okazał się całkiem ciekawy i chciałabym uczestniczyć w nim jeszcze raz!

O. Kołacka

Kiedy przyjechałam na miejsce, czekała już na mnie koleżanka. Na początku miałam tremę, ale Pani nas uspokoiła. Po konkursie byłam szczęśliwa. Nie bójcie się brać udziału w takich konkursach, bo to jest świetna zabawa!

J. Jędraszak