śr.. lut 8th, 2023

Buzdyganek w medycynie znany jest od 5000 lat, można go spotkać w tropikalnych rejonach. Obecnie stosowany w medycynie chińskiej i indyjskiej jako środek tonizujący i afrodyzjak. Według starożytnych legend to zioło wzmacnia płodność, produkcję nasienia oraz laktację. Na chwilę obecną został doceniony przez wielu mężczyzn jako środek na potencję i erekcję. Buzdyganek zawiera saponiny, polifenole i indole, a także substancje hamujące aktywność enzymów, które odpowiedzialne są za przetwarzania anabolicznego testosteronu. Swoje właściwości do pobudzenia seksualnego zawdzięcza steroidowej saponinie, co jest potwierdzone naukowo. Co ciekawe buzdyganek wykorzystywany jest również przez sportowców, a wszystko za sprawą właściwości, które podnoszą poziom hormonów anabolicznych w organizmie. Dzięki temu sportowcy w legalny sposób mogą korzystać z dodatkowych porcji anabolicznego testosteronu. Jest to również najskuteczniejsza alternatywa dla zakazanego na całym świecie dopingu sterydowego. Roślina ta jest składnikiem wielu suplementów diety dla mężczyzn.