wt.. gru 5th, 2023

Z jakim owocem najbardziej kojarzą się letnie miesiące? Na pewno bardzo dużo osób odpowiedziało, że z truskawkami. Wszystko dlatego, że już w czerwcu można delektować się tymi smakowitymi, czerwonymi owocami. Warto wiedzieć, że truskawki zawierają bardzo dużo witamin oraz soli mineralnych. Ich mocnym punktem jest fakt, że mogą być przyrządzane na wiele różnych sposobów. Trzeba zaznaczyć, że niektórzy jedzą je same albo z dodatkiem śmietany. Są też osoby, które dodają truskawki do pierogów czy do ciast. Nie brakuje trenujących, którzy wybierają truskawki do smakowitych koktajli regenerujących po ciężkiej jednostce treningowej. Warto wiedzieć, że te owoce nie tylko mają dużo cennych właściwości, ale także sprzyjają spalaniu zbędnych tłuszczów. Poza tym posiadają właściwości oczyszczające oraz odtruwające. Warto wiedzieć, że truskawki zawierają pektyny. Jest to błonnik, które obniża poziom cholesterolu oraz eliminuje substancje toksyczne. Trzeba też wiedzieć, że w truskawkach nie brakuje fitocyn, które są substancjami bakteriobójczymi.