śr.. lut 8th, 2023

Każdy wie, że suplement to nie lek. Taką informację znajdziemy nie tylko w aptekach, czy u lekarza, ale również w samych reklamach, gdzie producenci podkreślają, że dany produkt to lek, a nie suplement. Już sama nazwa wskazuje nam, że to jakieś dopełnienie, że w rzeczywistości nie jest to coś, co może wyleczyć nasz problem, ale zwyczajnie próbuje w jakiś sposób go zniwelować.
Suplementy nie są zbyt zdrowe, zwłaszcza dla naszej wątroby, która nie przepada za zbyt dużą ilością przyjmowanych tabletek, trudno je jednak zaliczyć to niebezpiecznych, aczkolwiek w nadmiernych ilościach mogą być niebezpieczne.
Suplementy nie działają jak cudowne antidotum na wszystko. Nie jest tak, że po zażyciu tabletki, czy całego opakowania magicznie stracimy wagę, a nasze włosy będą piękne i lśniące, jak pokazują wyniki badań w rzeczywistości jest tak, że suplementy tylko stosowane przez długi okres czasu mogą przynieść oczekiwany efekt. Absolutnie nie możemy odbierać tego na zasadzie – cudowna tabletka na wszystkie problemy.