wt.. gru 5th, 2023

Ornityna jest coraz częściej reklamowana jako skuteczny suplement diety. Czy rzeczywiście warto sięgać po preparaty zawierające ten środek? Warto poznać dokładnie działanie ornityny. Związek ten pomaga bowiem pozbyć się z naszego organizmu amoniaku. Można więc śmiało powiedzieć, że ma właściwości odtruwające. Z punktu widzenia sportowców oraz osób odchudzających się, najważniejsze jest to, że ornityna bierze udział w procesie przemiany białek, tłuszczy oraz węglowodanów. W rezultacie przekłada się to na zdecydowanie efektywniejszą i lepszą budowę masy mięśniowej. Wykazano również, że substancja ta ma zbawienny wpływ na nasz układ nerwowy. Najlepiej po związki zawierające ornitynę sięgać przed pierwszym posiłkiem. Na pewno o wiele lepiej stosować substancje zawierające ornitynę przed treningiem. Niekiedy zalecana jest nawet przez lekarzy. Głównie osobom tym, którzy borykają się z chorobami wątroby. Ornityna odbudowuje ten narząd usprawniając jego funkcjonowanie. Ornityna jest więc środkiem godnym polecenia dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową.