wt.. paź 3rd, 2023

Pojęcie suplementów diety jest ostatnio odmieniane przez wszystkie przypadki. Sama idea suplementowania ma głębokie podwaliny w medycynie i dietetyce. Wynika ona ze świadomości i uznania faktu, że w przeciętnych warunkach człowiek nie jest w stanie, mimo aktywnych zabiegów, dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin, minerałów i pierwiastków oraz związków chemicznych. A w przypadku sporej części społeczeństwa, można wręcz mówić o ogromnych niedoborach w dostarczaniu poszczególnych składników. Dlatego suplementowanie, a więc uzupełnianie tych kluczowych niedoborów, ma kolosalne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu i może bardzo wyraźnie przekładać się nie tylko na wyniki badań, ale także mniej mierzalne czynniki, jak samopoczucie czy zdolność koncentracji. Suplementów na rynku jest jednak bardzo wiele, a spora część z nich nie niesie ze sobą prawdziwych wartości odżywczych. W wybraniu idealnego suplementu powinien więc pomóc specjalista w tej dziedzinie. Oprócz lekarza pierwszego kontaktu może to być również dietetyk.