śr.. lut 8th, 2023

Sportowcy, z powodu codziennych treningów, narażeni są na ubytki w składnikach odżywczych – są one niezbędne do przeprowadzania procesów wewnątrz komórek, kiedy organizm jest przeciążony wysiłkiem fizycznym. Sportowcy, potrzebujący znacznie więcej składników odżywczych powinni suplementować swoją dietę poprzez liczne odżywki oraz preparaty dla osób aktywnych. Jakie zadania spełniają tego rodzaju produkty? Głównym zadaniem jest regeneracja mięśni po długotrwałym wysiłku, jak również ich budowa – tworzenie nowych włókien mięśniowych Innymi ważnymi funkcjami są: wzmacnianie szkieletu mięśniowego, wzmacnianie pracy mięśni. Poza odżywkami warto wymienić i inne produkty – np. napoje izotoniczne, które skutecznie gaszą pragnienie oraz pozwalają na zachowanie odpowiedniej gospodarki elektrolitowej organizmu. Wszystkie produkty wspomagające codzienną dietę sportowca znaleźć można w sklepach sportowych oraz licznych sklepach internetowych. W przypadku wykorzystywania odżywek warto zaznajomić się z ich składem i zaleceniami producenta.