wt.. paź 3rd, 2023

Suplementacja przy pomocy środków zawierających taurynę jest wskazana dla osób intensywnie ćwiczących na siłowni. Związek ten wspomaga regenerację mięśni. Na tym prozdrowotnych właściwości tauryny nie koniec. Związek ten ma pozytywny wpływ na wiele funkcji naszego organizmu. Miedzy innymi obniża poziom ciśnienia, pozytywnie wpływa na pracę serca, powstrzymuje rozwój cukrzycy ochrania również wątrobę. Z punktu widzenia sportowców najważniejsze jest przechowywanie i transportowanie azotu z mięśni do krwiobiegu. W ten sposób mięśnie mają o wiele większą szansę na regenerację. Tauryna bierze również udział w transportowaniu kreatyny. Jest to kolejny ważny związek mający wpływ na budowę mięśni. Kreatyna jest jednym z najważniejszych substancji biorących udział w syntezie białek. Te ostatnio jak powszechnie wiadomo stanowią najważniejszy budulec mięśni. Spożywanie tauryny jest wskazane również dla osób borykających się z nadwagą. Wystarczy niewielka ilość tej substancji by zauważyć pozytywne działanie na organizm.