wt.. gru 5th, 2023

Gdy włączamy radio lub telewizję to natykamy się na szereg reklam nawołujących do sięgnięcia po doskonałe suplementy diety, które uzupełnią niedobór wybranych składników w naszym organizmie. Chcąc zapewnić sobie wszystkie witaminy i minerały, musieli byśmy chyba sięgać po kilkadziesiąt tabletek dziennie. Łatwo się domyślić, że nie tędy droga, szczególnie, że na każdym takim suplemencie jest stosowne ostrzeżenie. Suplement taki nigdy nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety. W zażywaniu tego typu produktów powinniśmy się właściwie w 100% konsultować z lekarzem. Tylko na jego zlecenie powinniśmy uzupełniać dietę o suplementy i to na ściśle określony czas (na przykład terapie lekowe pozbawiają nas części witamin i minerałów i wtedy należy je osobno dostarczać organizmowi). Jeśli natomiast w sposób nieodpowiedzialny zaczniemy stosować witaminy i minerały w postaci tabletek, możemy całkowicie rozregulować pracę organizmu. Pamiętajmy także, że szkodliwy w większości przypadków jest nie tylko niedobór, ale także nadmiar tego typu składników.