wt.. gru 5th, 2023

Jazda na rowerze stanowi przyjemną formę aktywności ruchowej, chętnie uprawianą zarówno przez amatorów jak i zawodowych sportowców. Stanowi także duży wysiłek dla organizmu, w wyniku czego prowadzi do ubytków składników odżywczych. Większość substancji, które są pożytkowane podczas uprawiania sportów rowerowych, nie wymaga suplementacji, ponieważ z powodzeniem są one dostarczane wraz z pożywieniem. Warto jednak pamiętać, że istnieją specjalistyczne preparaty przeznaczone także dla tej grupy sportowców. Przyjmowanie suplementów diety, jest kwestią zależną od danej osoby. Warto pamiętać, że odżywki dla rowerzystów pozwalają na przyspieszenie procesów regeneracyjnych organizmu lub zapobiegają powstawaniu zakwasów. Do grupy odżywek skierowanych do osób jeżdżących na rowerze należą preparaty, które dostarczają wielu składników, szczególnie regulujących właściwe pH ustroju. Ważnym składnikiem są także elektrolity, które w dużych ilościach są uwalniane podczas treningów. Odżywki dla rowerzystów mają także za zadanie wspomagać budowę masy mięśniowej, podwyższać zdolność wysiłkową, uzupełniają niedobory energetyczne oraz straty glikogenu. Dla osób rekreacyjnie uprawiających sporty rowerowe, a pragnących schudnąć dostępne są odżywki przyspieszające redukcję tkanki tłuszczowej.