czw.. kw. 18th, 2024

Trening mięśni brzucha – ile osób tyle opinii i teorii w większości dalekich od poprawnego podejścia do sprawy. Jedyną rzeczą z którą zgadza się stanowcza większość prowadzących zdrowy tryb życia jest to, że nie da się mieć płaskiego brzucha bez odpowiedniej diety. Znajdą się jednak ludzie, według których wystarczą nieskończone ilości brzuszków, żeby mieć sześciopak niczym zawodowy kulturysta, co jest oczywistą bzdurą. Mięśnie brzucha chronią wiele ważnych narządów wewnętrznych, warto również je ćwiczyć żeby brzuch po ciąży mógł szybciej wrócić do dawnego stanu. Trening brzucha można wykonywać nawet do pięciu razy w tygodniu. Związane jest to z tym, że mięśnie te regenerują się bardzo szybko. Pamiętać trzeba jednak, że w związku z tym, że mięśnie skośne oraz proste biorą udział przy wykonywaniu dużej ilości innych ćwiczeń, więc łatwo je przetrenować. Nie można zapominać o regeneracji, bo to właśnie podczas odpoczynku mięśnie rosną. Ćwiczeń na mięśnie brzucha jest wiele – od tradycyjnych brzuszków, przez przyciąganie kolan do klatki piersiowej w podporze przodem aż po deskę.