czw.. kw. 18th, 2024

W dzisiejszych czasach, można z łatwością wejść do trybu online i odczytać jaką wartość odżywczą mają sprzedawane suplementy – ale czy faktycznie można zawierzyć tym informacjom? Trzeba się w tym temacie edukować i odkryć samemu, co jest słuszne, a co nie. Za nami jest już wiele postępów w dziedzinie nauki odżywczej, dlatego jest to możliwe znaleźć naprawdę dobry suplement żywieniowy- jedynym problemem jest zadanie sobie pytania – jaki to suplement i czy na pewno taka alternatywa jest godna zaufania? Pierwszą rzeczą, na którą trzeba spojrzeć to czy przedłożone roszczenia są poparte badaniami naukowymi i badaniami klinicznymi. Nie mówię, że każdy suplement żywieniowy musi być dziełem naukowców – ale lepiej sięgnąć właśnie po taki i mówię tylko, że łatwiej jest, aby dowiedzieć czy, czy dodatek żywieniowy jest dobry czy nie jeśli jego skuteczność jest w istocie poparta przez badania. Następną rzeczą, jest decyzja oparta o porównywania. Jeśli znajdzie się już jakieś wysokiej jakości produkty ważne jest to by były porównywane ze sobą.