śr.. lut 8th, 2023

Trening cardio to typ treningu mającego na celu poprawę wydolności serca. Został stworzony zarówno z myślą o osobach zdrowych, jak i tych z pewnymi przypadłościami. Poprzez dotlenienie organizmu poprawia on ogólna kondycję oraz pozytywnie wpływa na jego ogólny stan i kondycję. Trening tego typu to nie konkretne ćwiczenia, a raczej sposób ich wykonywania. Chodzi o to, by skupić się na dotlenieniu serca i całego organizmu. Dzięki temu nasze samopoczucie jest lepsze, a ciało sprawniejsze. Są nawet tacy, co twierdzą, że ten rodzaj treningu ma jednoznaczny wpływ na wydłużenie naszego życia. Na tym jednak zalet nie koniec, ponieważ dodatkową zaletą treningu cardio jest jego wpływ na spalanie zbędnych kalorii. Dzięki temu treningowi możemy skutecznie schudnąć. A możliwość wyboru ćwiczeń pod nasze możliwości i upodobania sprawa, że nie jest to nudny rodzaj treningu, szczególnie jeśli trenujemy na świeżym powietrzu. Trzeba jednak zachować regularność treningu i intensywnie wykonywać ćwiczenia kilka dni w tygodniu przez kilkadziesiąt minut.