pt.. mar 1st, 2024

Polacy bardzo chętnie łykają wszelkiego rodzaju tabletki, niezależnie od tego, czy jest im to potrzebne, czy też nie bardzo. Przyjmujemy przede wszystkim bardzo dużo środków przeciwbólowych, ale także innych leków. Często na własną rękę sięgamy także po antybiotyki, co jest bardzo nierozsądnym działaniem.
Równie często, jak po leki, sięgamy także po suplementy diety, które mają dostarczyć nam niezbędnych witamin i minerałów. Niestety, nie konsultujemy tego z naszymi lekarzami, przez co możemy na siebie sprowadzić kłopoty.
Przedawkowanie niektórych witamin i składników mineralnych może bowiem zamiast zdrowia, sprowadzić na nas liczne z nim problemy. Oczywiście łykanie niewielkiej ilości suplementów nie powinno nikomu zaszkodzić, ale warto jest poradzić się przed ich wyborem aptekarza lub lekarza. Wielokrotnie różnią się one bowiem od siebie jakością oraz zawartością. Najlepiej jest postawić na suplementy z wyższej półki, które zawierają najwięcej wartościowych składników i niezbędnych minerałów.