czw.. kw. 18th, 2024

Stosowanie suplementów musi być dobrze przemyślane i należy sięgać tylko po te preparaty, które są godne zaufania, sprawdzone i przebadane. Warto pamiętać, że suplementy nie są lekami i nie zwalczają dolegliwości. Mogą jedynie dopełniać dietę, by nie występowały określone czynniki związane z niedoborami pewnych substancji. Ostatnimi czasy furorę robią różne suplementy ziołowe.
Na pewno warto po nie sięgać w wielu przypadkach, gdy chcemy zadziałać profilaktycznie jak i wspomóc swój organizm w walce z różnymi przypadłościami. Przykładem mogą być suplementy ziołowe o działaniu wyciszającym, uspokajającym, ułatwiającym zasypianie. Zawierają one takie ziołowe składniki, jak chmiel, melisa, waleriana. Inny przykład to suplementy z żurawiną – polecane dla osób mających problemy z drogami moczowymi.
Jednak trzeba pamiętać, że nie sięgamy po nie, gdy zaobserwujemy jakieś poważne objawy – wtedy należy udać się do lekarza. W przypadku, gdy dolegliwości nie są zaawansowane, można się wspomagać suplementami, mogą one też stanowić uzupełnienie kuracji leczniczej.