czw.. kw. 18th, 2024

Doradcy ds suplementacji, znani również jako dietetycy mogą pomóc pacjentom w identyfikacji i zarządzaniu żywnością. Takie poradnictwo jest powszechnie stosowana u pacjentów doświadczających zaburzeń nerwowo-mięśniowych i mięśni szkieletowych, dolegliwości układu pokarmowego, cierpiących na schorzenia takie jak otyłość, cukrzyca, menopauza, ciąża, alergia, między innymi. Poprzez analizę i ocenę diety i ćwiczeń oraz całej gamy fizycznych nawyków, żywienie jest postrzegana jako kluczowy czynnik w nawiązywaniu i utrzymywaniu zdrowego stylu życia. Bez odpowiedniego odżywiania, wiele chorób może być trudniejszych do wyleczenia. Ci doradcy dążą do znalezienia zintegrowanych sposobów poradzenia sobie z tymi dolegliwościami poprzez żywienie, pomagają wyznaczać cele i pomóc pacjentom w ich realizacji. Dokonują oceny pacjentów, poszczególne profile są przez nich dokładnie analizowane. Informacje, jakie otrzymuje pacjent od doradcy jest uzależniony od jego stylu życia (wegetarianizm, na przykład), wieku, etapu życia (menopauza, ciąża) i historii medycznej.