czw.. kw. 18th, 2024

Przy tak wielkiej ilości witamin i suplementów dostępnych na rynku możemy mieć trudności z podjęciem decyzji, które z nich są najbardziej odpowiednie. Oczywiście należy przyjmować multiwitaminy codziennie, ale też nie można do tego podchodzić w sposób maniakalny. Multiwitamina promuje ogólny stan zdrowia, ale należy też szukać innych witamin i minerałów aby dbać o spełnienie określonych potrzeb zdrowotnych. Witaminy i suplementy mogą być przyjmowane po to, aby zapobiec chorobom serca, stracić na wadze, upiększyć swoją skórę i włosy i poprawić funkcje poznawcze. Należy omówić swoje potrzeby zdrowotne i cele z lekarzem lub dietetykiem i kupić suplementy odpowiednio do nich dopasowane. Niektóre bardzo popularne i niezwykle zdrowe produkty na rynku w tej chwili korzystają z oleju rybnego. Olej z ryb jest wspaniały, ponieważ chroni serce i mózg. Chociaż badania na temat oleju rybnego są jeszcze w powijakach, większość dietetyków poleca korzystanie z niego dla pozyskania lepszych funkcji poznawczych (dla dzieci, dorosłych i osób w podeszłym wieku).