śr.. lut 8th, 2023

Migrenowe bóle głowy mogą być naprawdę paraliżujące. Osoby na nie cierpiące są wrażliwe na światło, hałas, zapachy, żywności i często jednym miejscem, w którym chcą się znaleźć jest łóżko. Migreny są schorzeniem bardzo wyniszczającym. Często lekarz może przepisać leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące, by można było sobie z nimi poradzić. Jednak to jedynie leczenie objawowe. Istnieją pewne suplementy, które mogą pomóc w zapobieganiu wystąpienia bólu migrenowego lub pomagające zmniejszyć częstotliwość ataków migreny. Nie ma niestety zbyt wielu badań na temat skuteczności suplementów migreny, jednak ta żywność i suplementy są przemyślane jako środek zapobiegawczy wystąpieniu migreny, a nie jako sposób pomocny w leczeniu migreny. Na przykład witamina B2 (ryboflawina) – może zmniejszyć częstotliwość występowania – znajdziemy ją w pokarmach takich jak: mleko, jajka, orzechy oraz zielone warzywa. Magnez również wpływa na zmniejszenie częstości występowania migreny. Warto skorzystać i pozbyć się tego problemu.