pt.. mar 1st, 2024

Może wydawać się, że odchudzanie jest drogie tymczasem doskonałym wspomagaczem odchudzania są płatki owsiane. W 100 g mają 366 kcal, ale są to węglowodany złożone, które przez długi czas uwalniają energię do organizmu. Zawarty w płatkach błonnik syci na długi czas. Wspomaga oczyszczanie krwi ze złego cholesterolu oraz obniża poziom cukru. Błonnik poprawia także perystaltykę jelit i reguluje procesy trawienne. Zawiera także wiele witamin i minerałów, np. witaminy z grupy B, które są pomocne podczas nie tylko wysiłku psychicznego ale także fizycznego, dzięki temu trening będzie efektywniejszy. Płatki owsiane są także doskonałym źródłem manganu, który wspomaga budowę kości, jego wysoki poziom jest ważny dla kobiet z osteoporozą. Bierze udział w syntezie żelaza. Warto włączyć płatki owsiane do codziennej diety, a także raz na jakiś czas zrobić jednodniową dietę oczyszczającą opartą na płatkach owsianych. Co więcej są łatwe w przygotowaniu, są smaczne ugotowane na wodzie z owocami, na mleku, dosypane do jogurtu lub zmielone na mąkę – jako składnik zdrowych ciast.