pt.. mar 1st, 2024

Organizm każdego sportowca jest narażony na znaczne obciążenie. Podczas treningu, na zawodach sportowych trzeba wykazać się nie tylko wytrwałością i talentem, ale też wytrzymałością. W odpowiednim przygotowaniu organizmu zawodnika do zwiększonego wysiłku pomagają różnego typu odżywki i suplementy.
Trzeba od razu powiedzieć, że nie są one tożsame z zakazanymi sterydami. Używane rozsądnie mogą wspomóc zawodnika, zregenerować jego siły, wspierać w osiągnięciu sukcesu. Wiele specjalnych odżywek dla sportowców pomaga rozbudować masę mięśniową, a także spalić tkankę tłuszczową. Warto jednak uzmysłowić sobie, że środki tego typu jedynie wspomagają, a nie zastępują solidny trening i odpowiednie przygotowanie. Jeśli są przyjmowane w rozsądnych ilościach nie należy się obawiać o ich negatywne działanie.
Dobrym pomysłem są na przykład suplementy zawierające chrom. Chrom wpływa na szybką przemianę materii i pobudza metabolizm. Najlepiej oczywiście, by jeść jak najwięcej produktów zawierających chrom jak kasze, szparagi, owoce morza, ale można też okresowo wspomagać się suplementami z odpowiednimi dawkami chromu.