niedz.. maj 19th, 2024

Portagen to tak naprawdę lek. Został wymyślony i opracowany z myślą o osobach borykających się z problemami układu trawiennego. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości portagen wykorzystywany jest przez osoby bardzo aktywne fizycznie. Jego zaletą jest bardzo naturalna budowa. Składa się w przeważającej większości z białek, węglowodanów, zdrowych tłuszczy oraz witamin i składników mineralnych. Należy mieć jednak na uwadze wszelkie efekty uboczne stosowania tego preparatu. Jego nadużywanie może doprowadzić do powstania poważnych problemów z układem trawiennym. Substancja ta stosowana głównie przez tych kulturystów, którzy liczą na szybki przyrost masy mięśniowej. Na branżowych forach można zapoznać się z pozytywnymi efektami portagenu pod względem przyrostu wagi. Często więc po substancję tą sięgają osoby bardzo szczupłe o budowie ciała ektomorficznego. Na zdecydowanie większą skalę stosowano ten środek w latach 80-tych ubiegłego wieku. Wynikało to jednak z niewielkiej ilości substancji odżywczych oraz suplementów.