niedz.. maj 19th, 2024

Niestety współczesny tryb życia, czyli życie na pełnych obrotach, od rana do wieczora, przez siedem dni w tygodni, stres dnia codziennego – to wszystko mogą być czynniki rodzące do kłopotów ze snem. Tymczasem sen jest to jedyna pełna, najwartościowsza i niezastąpiona forma regeneracji organizmu, tak więc należy zadbać o to, by zacząć reagować już na początku, gdy tylko zaczną się pojawiać niepokojące objawy.
To znak, że trzeba przyhamować, zmienić swój styl życia, znaleźć więcej czasu na wypoczynek i wytchnienie, zmianę diety, większą aktywność. Jednak czasem jest to trudno wprowadzić w życie. Wtedy z pomocą wychodzą nam producenci różnych suplementów diety. Warto sięgać po te z naturalnymi, stosowanymi od wieków w medycynie ludowej składnikami.
Ziołowe, roślinne suplementy diety to dobre rozwiązanie na początek – na pewno nie zaszkodzą, a przy długotrwałym stosowaniu i dawkowaniu zgodnie z zaleceniami producenta, mogą pomóc się uspokoić i wyciszyć. Wybierajmy te zawierające walerianę, melisę i chmiel.