czw.. kw. 18th, 2024

Ludzie często pytają dlaczego sportowcy potrzebują suplementacji, nawet jeśli pilnują zdrowej diety. Po pierwsze, obecna liczba badań wskazuje, że nasza żywność jest odżywczo zdegradowana z powodu naszych obecnych technik rolniczych. Tak więc, nawet jeśli stosuje się najlepsze diety na świecie nie można sobie w pełni zapewnić składników odżywczych, których potrzebujemy. Dodatkowo rzadko przecież można spotkać sportowca, który ma czas, aby usiąść i zjeść posiłek na spokojnie. Raczej kierujemy się w stronę diety „na wynos”. W związku z tym wszyscy potrzebujemy suplementacji, ale sportowcy szczególnie potrzebują dodatkowych dostaw witamin i minerałów ze względu na dodatkowy nacisk na kondycję ich ciałach poprzez treningi pełne współzawodnictwa. Jeśli jemy dla maksymalnej wydajności, lub po prostu dla ogólnego stanu zdrowia, musimy uzupełnić dietę suplementację w celu zapewnienia naszym organizmom substancji odżywczych. Dzięki temu są one w stanie minimalizować skurcze i zmniejszać ilość wolnych rodników.