śr.. lut 8th, 2023

Leki sprzedawane w Polsce należą do grupy produktów bardzo dokładnie kontrolowanych. Niestety, suplementy już nie. Tego rodzaju dodatki do diety w myśl polskiego prawa są zwykłymi produktami spożywczymi, a więc nie podlegają tak drobiazgowej kontroli. Jednocześnie przeciętny konsument nie za bardzo widzi różnicę pomiędzy suplementami, a lekami. Zwłaszcza że obie kategorie produktów kupowane są często w aptekach. Warto by podejście do suplementów diety zmieniło się wśród Polaków, ponieważ w produktach tych często pojawiają się substancje, których nie powinno tam być. Przez nie zamiast wzmacniać organizm człowiek go osłabia. A przy długotrwałym spożywaniu niektórych środków można nawet zafundować sobie poważne choroby. Suplementy diety to dodatek, który łatwo daje się zastąpić. Wystarczy zbilansowana dieta, pełna minerałów, witamin i składników odżywczych. Po suplementy mogą sięgać osoby cierpiące na wyraźne braki w tym zakresie, choć i im na zdrowie wyjdzie sięganie po możliwie naturalne źródła składników pokarmowych.