pt.. mar 1st, 2024

Czy warto sięgać po suplementy diety? Pytanie to powróciło do ogólnonarodowej debaty w ostatnich tygodniach. A wszystko za sprawą badań i kontroli, które poddały jakość tego rodzaju produktów w poważną wątpliwość. Nie ulega wątpliwościom, że Polacy kochają chodzić do apteki i kupować w niej nie tylko lekarstwa, ale również właśnie suplementy. Najdobitniej pokazują to statystyki ilości przyjmowanych przez przeciętnego obywatela środków leczniczych. Jednak każdy wybierający się na spotkanie z farmaceutą lub do odpowiedniego działu w sklepie, powinien wiedzieć i rozumieć, że suplementy nie są lekami. Przede wszystkim nie podlegają tak restrykcyjnym przepisom dotyczącym składu czy działania. Dlatego ich zażywanie bez potrzeby wydaje się złym pomysłem. A jeżeli ktoś ma w planie wsparcie swojego organizmu jakimś suplementem, powinien jak najdokładniej sprawdzić jego pochodzenie oraz skład. Można skonsultować się z lekarzem. A najlepiej witamin i minerałów szukać w naturalnych produktach spożywczych.