pt.. mar 1st, 2024

Większość osób prowadzących zdrowy tryb życia, lub próbujących się tego nauczyć, bardzo często zapomina o tym, aby swój organizm wspierać również dobrą suplementacją. Bywają bowiem witaminy i minerały, które bardzo rzadko występują w naturze i nie ma możliwości ich dostarczenia poprzez samo spożywanie posiłków.
Suplementować powinni się ludzie w każdym wieku, ale szczególnie osoby starsze, małe dzieci oraz osoby uprawiające sporty i prowadzące intensywny tryb życia. Warto jednak zadbać o to, aby suplementy były naprawdę wysokiej jakości i zawierały najlepsze składniki z możliwych. Bardzo wpływa to bowiem na ich jakość oraz na to, czy ilość składników przyswajanych przez organizm jest wystarczająca. Najlepiej jet na samym początku udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci proste badania z krwi. Najlepiej nie podejmować decyzji o przyjmowaniu suplementów samodzielnie, tylko zawsze pod jego kontrolą. Niektóe mogą bowiem działać aktywnie w połączeniu z przyjmowanymi lekami.