niedz.. maj 19th, 2024

O suplementach zrobiło się w ostatnich tygodniach głośno, ponieważ na jaw wyszły niezbyt pozytywne dla tego rynku wyniki badań. Okazało się, że jakość wielu tego rodzaju produktów pozostawia wiele do życzenia. Niektóre są nawet groźne. Jest to niewątpliwie następstwo łagodnych przepisów, regulujących testowanie i handel suplementami. W porównaniu z lekami nie są one praktycznie w ogóle kontrolowane. Dlatego dietetycy, lekarze i trenerzy zachęcają do wielkiej rozwagi w wybieraniu suplementów. Oczywiście niekiedy ich zażywanie jest wskazane, a nawet bardzo pomoce w utrzymaniu równowagi wewnętrznej organizmu. Dzieje się tak chociażby w przypadku zauważenia niedoboru jakiegoś pierwiastka. Suplementację chętnie stosują również ludzie aktywni. Zdaniem wielu to podstawa, aby w ogóle mówić o wypracowaniu zadowalających efektów treningowych. Bez względu na to, jaki jest powód sięgania po suplementy, zawsze warto sprawdzić każdy stosowany produkt, a także przyjrzeć się opiniom o jego producencie.