pt.. mar 1st, 2024

Obecnie mamy do czynienia z szerokim wyborem różnych suplementów dla sportowców. Dzięki temu każdy może dobrać odpowiedni preparat do swoich potrzeb. Dlatego takie ważne jest, by orientować się w tym, jakie potrzeby ma nasz organizm.
Stosowanie suplementów w przypadku sportowców jest bardzo ważne, gdyż oni dużo szybciej zużywają niektóre substancje. Dlatego konieczne jest stosowanie nie tylko zdrowej i zrównoważonej diety, by je uzupełnić. To mogłoby być za mało. Dlatego warto też sięgać po różne preparaty witaminowe, uzupełnione minerałami – minerały są szybko wypłukiwane z organizmu wraz z potem, tak więc także picie specjalnych napojów da sportowców pomoże uzupełnić te niedobry. Zalecane w diecie sportowca suplementy mogą zawierać np. l-karnitynę – korzystnie wpływa ona na mięśnie, przyspiesza też spalanie tkanki tłuszczowej.
Można też przyjmować preparaty z żeń szeniem – poprawia on wydolność organizmu, wpływa pozytywnie na siły życiowe, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu.