czw.. kw. 18th, 2024

Organizm człowieka jest bardzo wytrzymały, jeśli dostarczamy mu wszystkich niezbędnych substancji, odpowiednią ilość snu, a także dozę relaksu. Niestety w dzisiejszym świecie ciężko jest zachować równowagę, a stres przewyższa wszystkie inne odczucia. Organizm buntuje się, wypłukane minerały doprowadzają do zaburzeń w metabolizmie, stajemy się nerwowi, osłabieni fizycznie i psychicznie. Czy jest na to sposób?
Dostępne w aptekach suplementy to jedynie doraźne wsparcie. Po kilkutygodniowej kuracji i zaprzestaniu dostarczania do krwioobiegu syntetycznych składników odżywczych, organizm może wrócić ponownie do stanu wyjałowienia i braku energii. Podstawową zmianą, jaką musimy wprowadzić w swoje życie to regularny sen, aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta.
Suplementy, jakie warto regularnie wprowadzić do jadłospisu, to magnez i potas, który szybko wypłukuje się z organizmu przez kawę, herbatę oraz intensywny tryb życia, a także jod i kwasy omega 3 i Nie zapominajmy jednak o tym, że najlepszą i najbardziej wartościową wersją witamin jest ich obecność w codziennym jadłospisie.